Skip to main content

Indie otwarte na turystów, zasady wjazdu do Indii

Indie otwarte po 20 miesiącach



Dobre wieści!! Po 20 miesiącach Indie są w końcu otwarte od 15 listopada!!! Zagraniczni turyści, którzy zamierzają odwiedzić Indie, mogą w końcu to zrobić, ponieważ kraj ponownie otworzył swoje granice dla masowej turystyki zagranicznej, kończąc 20-miesięczne ograniczenie, ponieważ infekcje koronawirusem w całym kraju pozostają na niskim poziomie.

Od zeszłego miesiąca turyści korzystający z lotów czarterowych otrzymywali już pozwolenie na wjazd, a władze indyjskie rozszerzyły to również na przyloty samolotami komercyjnymi, które będą wznowione od 15 grudnia 2021. Regularne loty do Indii będę więc wkrótce możliwe.
Po wstrzymaniu wiz turystycznych w marcu zeszłego roku, Indie zezwalają teraz na wjazd bez kwarantanny w pełni zaszczepionym podróżnym z 99 krajów odwzajemniających się. W skrócie pzed przylotem do Indii ososby w pełni zaszczepione muszę wypełnić deklarację o stanie zdrowia, wykonać test 72 h przed wylotem.

Dokumenty potrzebne przed wylotem to:

Ważny paszport z wizą (można załatwić online. UWAGA! Wizy wystawione przed 15 października 2021 automatycznie straciły ważność) Dowód zaszczepienia przeciw koronawirusowi (tzw. paszport covidowy) Negatywny wynik testu na COVID-19, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przylotem Wypełnioną deklarację pasażera (dostępną na stronie internetowej lotniska w New Delhi). Polisę ubezpieczeniową Najnowsze informacje o obostrzeniach COVID w Indiach można śledzić na stronie internetowej tamtejszego Ministerstwa Zdrowia.


 Aktualne regulacje znaleźć można również na stronie: https://boi.gov.in/content/advisory-travel-and-visa-restrictions-related-covid-19-1. Podczas pobytu w Indiach należy przestrzegać obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu społecznego w miejscach publicznych.



Comments

Popular posts from this blog

Who are Aghori Babas? Controversial and mysterious monks or maybe dreadful Neckrophiles?

Aghori Baba In India, one can come across countless different denominations and sects, as well as the associated with them monks called Sadhus or Babas, who usually play the role of holy men or gurus.                                    One of the most mysterious communities in India is Aghori Baba (in Hindi Aghori means h orrible, frightful, hateful: also vile, filthy, disgusting, loathsome  ) or members of a small sect (we speak of the number of several hundred followers) who belong to the ascetic tantric movement. They are associated with posthumous rituals and cremation. Most of Aghori Baba live in cremation sites and cemeteries. They can also be found in Varanasi, where smeared with human ashes and a human skull in their hand are sometimes noticed on the ghats in Varanasi or Pasupaniath in Nepal.                                                                                    Aghora's Faith Aghoris are worshipers of Shiva deity, mainly the avatar of Bhairawa -  the form of th

System kast w Indiach, kilka faktów i ciekawostek

Kasty w Indiach, system kast, o co w tym wszystkim chodzi? Indyjski system kastowy, który dzieli Hindusów na różne grupy społeczne w zależności od ich pracy i urodzenia liczy sobie według naukowców ponad 3000 lat. W systemie Hindusi są podzieleni na cztery klasy w oparciu o zasadę „varna”, co dosłownie oznacza „kolor”: braminów (klasa kapłańska); Kshatriyas (klasa rządząca, administracyjna i wojownicza); Vaishyowie (klasa rzemieślników, handlarzy, rolników i kupców); i Shudras (pracownicy fizyczni). Są też ludzie spoza systemu, w tym plemiona i Dalici, znani wcześniej jako „niedotykalni”, chociaż termin ten budzi kontrowersję. Niedotykalni w Indiach zajmują się najczęściej najbardziej nieczystymi pracami takim jak ubój zwierząt, praca w kanalizacji, sprzątanie latryn, usuwanie zmarłych zwierząt, czy pochówek i kremacja zmarłych.   Pojęcie „jati” oznaczające „narodziny” również leży u podstaw systemu kastowego i powoduje jego rozróżnienie na tysiące trudnych do zdefiniowania podgrup

Mumbaj, co zobaczyć? Blog o Indiach

Mumbaj, co zobaczyć, przewodnik  Niesamowite miasto o wielu obliczach, blog o Indiach, blog o Indiach W tym poście chciałabym podzielić się moim osobistym doświadczeniem z wielu wizyt w Mumbaju - największym mieście w Indiach i 12 najbogatszym na świecie, znanym również jako Bombaj. Jest to jendo z moich ulubionych miast w Indiach, do którego zawsze  przylatuje z uśmiechem i nutką ekscytacji zazwyczaj  w celu pracy czyli oprowadzenia wycieczek, odwiedzin przyjaciół czy też załatwienia spraw urzędowych.   Nazwa miasta została zmieniona na Mumbai w 1995 r. ze względu na fakt, że poprzednia nazwa Bombaj była kojarzona z brytyjskim kolonializmem. Aktualna nazwa wywodzi się od boginii Mumby (awatar  żony Shivy Parvati), która jest patronką miasta i w południowej części miata znajduje się nawet świątynia poświęcona owej bogini (Bhuleswar, Maumba Devi temple). Panuje powszechne przekonanie, że duże miasta powinny być pomijane z powodu nieustającego hałasu i gwaru,