Przejdź do głównej zawartości

Samochodem po Indiach, wynajem taxi. lokalne biuro podróży Indie

Wycieczka do Indii,

Samochodem po Indiach 

Jedną z najlepszych, najszybszych oraz najwygodniejszych form podróżowania po Indiach jest wynajem samochodu z kierowcą (taxi w Indiach, wycieczka indywidualna). Objazd samochodem osobowym w Indiach jest o tyle lepszy od podróży pociągiem czy samolotem, iż można dowolnie zatrzymać się podczas objazdu na lunch czy zdjęcie, a także podziwiać widoki, których nie ujrzymy z okien samolotu czy nocnego pociągu. Jest to wspaniałe rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy przylatują do Indii na krótki urlop (tydzień, 2 tygodnie) i chcą zobaczyć dość dużą ilość miejsc w stosunkowo krótkim czasie unikając kolejek za lokalnym transportem, czekania za opóźnionym pociągiem czy przekrętów czyhających na turystów zagranicznych.Samochodem po Indiach 

Trasę podczas objazdu warto omówić przed planowaną podróżą sugerując miejsca, tempo zwiedzania czy dodatkowe przystanki na trasie. Można również poprosić firmę transportową o zakup wody butelkowanej, karty telefonicznej z internetem czy  włączenie dodatkowych atrakcji. Kierowca jest również zobowiązany do zapewnienia transferów z lotnisk oraz hoteli dbając o bezpieczeństwo podróżujących od początku, aż do końca podróży po Indiach.

Firmy transportowe oraz biura podróży oferują zazwyczaj wygodny samochód osobowy typu:

• Tata Indica lub Suzuki desire (max. 4 osoby)
• na większą ilość osób samochody typu Toyota Innova (5 pasażerów)
• transport Tempo traveller – minibus (6, 8, 12, 15 osób)Wycieczka do Indii

Są to zazwyczaj samochody komercyjne z pozwoleniem na jazdę po całych Indiach w charakterystycznym kolorze białym, z których usług korzystają nie tylko obywatele z zagranicy, ale przede wszystkim zamożniejsi (średnia klasa) obywatele Indii. 
Koszt wynajmu samochodu zależy od długości trasy, ilości dni, jakości środka transportu oraz firmy czy agencji podróży. Biura podróży dokonują kalkulacji trasy po podaniu niezbędnych informacji dotyczących objazdu. 
Bardzo ważnym elementem wynajmu transportu z kierowcą jest sam kierowca, który powinien być nie tylko profesjonalistą w dziedzinie jazdy, znać dobrze indyjskie drogi oraz trasy, ale także powinien być pewnego rodzaju opiekunem przewodnikiem grupy czuwającym nad  atmosferą podczas objazdu. Dobry kierowca wskaże miejsca na posiłek, pokaże ciekawe miejsca na trasie dzieląc się swoją wiedzą o kraju. Warto, więc korzystać z usług sprawdzonych agencji transportowych (taxi w Indiach) oraz poprosić o kierowcę posługującego się językiem angielskim i mającego doświadczenie w pracy z obcokrajowcami.
Dodatkowe opłaty wliczone w cenę to koszty wynajmu kierowcy, podatek drogowy za przekroczenie granic stanów, opłaty za parking oraz oczywiście paliwo. Napiwek dla kierowcy nie jest wliczony w cenę, a jego kwota zależy do satysfakcji Klientów oraz trasy. Kwota ta waha się między 1000 RSP (trasa 1 dzień) do 6000 RSP za dłuższą trasę.

Firma transportowa oraz agencja podróży Paylesstoursindia (taxi w Indiach) oferuję cały wachlarz usług od wynajmu transportu po zaaranżowanie odpowiedniego zakwaterowania czy atrakcji podczas objazdu. Zapraszamy na naszą stronę www – www.paylesstoursindia.pl.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

System kast w Indiach, kilka faktów i ciekawostek

Kasty w Indiach, system kast, o co w tym wszystkim chodzi? Indyjski system kastowy, który dzieli Hindusów na różne grupy społeczne w zależności od ich pracy i urodzenia liczy sobie według naukowców ponad 3000 lat. W systemie Hindusi są podzieleni na cztery klasy w oparciu o zasadę „varna”, co dosłownie oznacza „kolor”: braminów (klasa kapłańska); Kshatriyas (klasa rządząca, administracyjna i wojownicza); Vaishyowie (klasa rzemieślników, handlarzy, rolników i kupców); i Shudras (pracownicy fizyczni). Są też ludzie spoza systemu, w tym plemiona i Dalici, znani wcześniej jako „niedotykalni”, chociaż termin ten budzi kontrowersję. Niedotykalni w Indiach zajmują się najczęściej najbardziej nieczystymi pracami takim jak ubój zwierząt, praca w kanalizacji, sprzątanie latryn, usuwanie zmarłych zwierząt, czy pochówek i kremacja zmarłych.   Pojęcie „jati” oznaczające „narodziny” również leży u podstaw systemu kastowego i powoduje jego rozróżnienie na tysiące trudnych do zdefiniowania podgrup

Aghori Baba- Kontrowersyjni mnisi czy Nekrofile ?

A ghori Baba  W Indiach możemy spotkać się z niezliczoną ilością różnych wyznań oraz sekt, a także związanych z nimi mnichami Sadhu czy Baba, którzy penią funckę świętych mężów czy guru.                                     Jedną z najbardziej tajemniczych społeczności w Indiach są właśnie Aghori Baba (w języku hindi Aghori znaczy nieczysty) czyli członkowie nielicznej sekty (mówi się o liczbie kilkuset wyznawców) należącej do ascytecznego kierunku  tantrycznego. Są oni związani z rytułałami pośmiertnymi i kremacją. Większość Aghori Baba zamieszkaje terny miejsc kremacji oraz cmentarzy. Można ich równie spotkać w Varanasi, gdzie  posypani ludzkimi prochami  z ludzką czaszkę w dłoni są czasem spotykani na ghatach w Varanasi lub Pasupaniath w Nepalu.                                                                                    Wiara Aghori Aghori są czcicielami bóstwa Śiwy,  głównie awatara Bhairawy czyli formy boga Śiwy związanego ze śmiercią   i jego kobiecym odpowiednikiem boginią

10 najważniejszych miejsc w Varanasi, które powinieneś odwiedzić

10 najważniejszych miejsc w Varanasi, które powinieneś odwiedzić 1.Świątynia bogini Durgi nazywana świątynią małp Dedykowana bogini Durdze jest symbolem kobiecej boskości. Uważa się, że bóstwo obecne w tej świątyni zmaterializowało się z powietrza i nie zostało stworzone przez żadnego człowieka. Inną oznaką feminizmu  tej świątyni jest to, że została ona ufundowana przez kobietę - bengalską Maharani, która zgodnie z jej życzeniem została zbudowana w stylu architektury Nagara. Najciekawszym faktem dotyczącym tej świątyni jest być może fakt, że codziennie odwiedza ją kilka małp. W rzeczywistości jest tu tak wiele małp, że często nazywa się to miejsce „Świątynią Małp”.   2.Visvanth w Varanasi Znajduje się na terenie Uniwersytetu Hinduskiego Banaras i codziennie odwiedzają ją turyści. Rodzina Birla, która odniosła ogromny sukces jako grupa przedsiębiorców w Indiach, zleciła jego budowę, a miejscowi nazwali ją Świątynią Birla. Wspaniałą rzeczą w świątyni jest to, że nie jest to tylko jede