Przejdź do głównej zawartości

Malediwy, 13 najciekawszych miejsc

Najlepsze artykuły

Malediwy, co zobaczyć?



Malediwy to olśniewający archipelag składający się z ponad tysiąca
  pięknych wysp. W tym miejscu poczujesz jakby czarodziej posypał magicznym białym pyłem idealny obraz i uczynił go realnym. 

Malediwy są położone na Oceanie Indyjskim niedaleko zachodniego wybrzeża Indii i słyną z oślniewajcych białych piaszczystych plaż, błękitnej wody, która zanurza piękne rafy koralowe oraz bezchmurne niebo. Ogromna część turystyki na Malediwach dotyczy nowożeńców na miesiącu miodowym, a miejsce to jest skrojone na miarę idealnego romantycznego wypadu. Ostatnio w rajskim kraju wzrosła również liczba turystów, którzy wybierają się  na rodzinne wakacje. Na Malediwach jest około 200 nadających się do zamieszkania wysp.

Najlepszy czas na wizytę na Malediwach to okres od grudnia do marca.

1. Wyspa Male

Stolica Malediwów może być świetnym pierwszym przystankiem podczas wycieczki po Malediwach, nie dlatego, że jest to najlepsze miejsce w kraju, ale po prostu dlatego, że międzynarodowe lotnisko znajduje się w stolicy i wygodnie jest zwiedzić miasto Male przed wyjazdem. na inne wyspy. 

Spróbuj pysznego jedzenia w przeróżnych restauracjach i barach lub zobacz lokalne atrakcje turystyczne. Warto odwiedzić piękną budowlę znaną jako Pomnik Tsunami, wzniesiony ku pamięci ofiar śmiertelnych podczas niszczycielskiego tsunami w 2004 roku. Budynek składający się z małego cylindra z otaczającymi sferami, pomnik jest popularną atrakcją i obowiązkowym miejscem do odwiedzenia miejsce na Malediwach.

Atrakcje: sztuczna plaża, pomnik tsunami oraz Muzeum Narodowe w Male



2. Como Cocoa Island

Como Cocoa Island to jedno z najpiękniejszych i najlepszych miejsc do odwiedzenia na Malediwach. Jeśli jesteś w podróży poślubnej, wyspa oferuje niesamowite kurorty i luksusowe wille na wodzie, idealne na romantyczny pobyt. Spaceruj po miękkim piasku na plaży i podziwiaj doskonałe widoki.

Najważniejsze atrakcje: spa, wille na wodzie, ośrodki wypoczynkowe



3. Wyspa Emboodhu Finolhu 

Malediwy mają wyspę, która oferuje spektakularny widok z lotu ptaka na pączkujący kwiat zbudowany z willi na wodzie. Wille na wodzie na wyspie Emboodhu Finolhu są zaaranżowane w taki sposób, że widok z samolotu ukaże Ci piękny pączek kwiatowy. Wyspa może być doskonałym miejscem wypoczynku dla turystów.

Atrakcje: hotel Taj Exotica Resort, wille na wodzie

 


4. Wyspa Baros

Jedna z najpopularniejszych wysp na Malediwach, wyspa Baros, pełna plaż z drobnym piaskiem i łagodnymi falami wody przynoszącymi małe muszelki i kamienie, wyspa Baros jest znana ze swoich kurortów i willi na wodzie.

Atrakcje: rafy, sporty wodne






5. Seagull Cafe, Male

Seagull Cafe w Male to idealne miejsce na jedzenie i jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia na Malediwach. Dzięki wyśmienitemu wystrojowi i świetnemu menu Seagull Cafe może być idealnym miejscem na miłą kolację.

Najważniejsze atrakcje: kosztowanie owoców morza




7. Majidhee Magu

Kto nie lubi starych ulicznych zakupów? A Majidhee Magu w Male to idealne miejsce na zakupy uliczne. Na tej popularnej ulicy handlowej można kupić wszystko. Od odzieży po akcesoria, takie jak zegarki, torebki, kosmetyki, a nawet elektronikę.

Rzeczy do kupienia: biżuteria, rękodzieło, elektronika

8. Wyspa Mirihi

Wyspa Mirihi to mała luksusowa wyspa, która może być jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia na Malediwach, jeśli wybierasz się na romantyczny wyjazd. Ta wyspa oferuje doskonałe wille wodne, które zapewnią Ci maksymalną przyjemność. Jeśli szczególnie szukasz miejsca odciętego od reszty świata, może to być idealne miejsce.

 Najważniejsze cechy wyspy: brak telewizji, sporty wodne



9. Wyspa Huvahendhoo

Jeśli szukasz idealnego miejsca na rodzinne wakacje, nie szukaj dalej niż wyspa Huvahendhoo. Wyspa jest dostosowana do potrzeb rodzin i dzieci. Na wyspie znajduje się wiele restauracji, kurortów i uzdrowisk. Posiada również klub dla dzieci, w którym Twoje dzieci mogą bawić się podczas relaksu w spa.

 Atrakcje: zorientowany na rodzinę, Lily Beach Resort and Spa



10. Wyspa Rangali

Ośrodek Conrad Maldives na wyspie Rangali to wyjątkowe miejsce na rodzinne wakacje na Malediwach. Ci, którzy szukają miejsca, które oferuje zabawne zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, zawsze mogą się tutaj udać. Spróbij nurkowania z rurką, wędkowania i obserwowacji delfinów lub po prostu zrelaksuj się w basenie.



Najważniejsze informacje: rodzinny klub dla dzieci

11. Wyspa Fihalhohi

Nie ma nic lepszego niż idealny miesiąc miodowy na Malediwach, a wyspa Fihalhohi może być po prostu jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia na Malediwach. Spokojne plaże i spokojne wody to widok, który warto zobaczyć, a mając partnera u boku może to być niezapomniane przeżycie.

Główne atrakcje: kurort Fihalhohi Island, Rannalhi, plaże Rihiveli

12. Wyspa Veligagandu


Miejsce to oferuje również wspaniałe możliwości nurkowania z rurką i akwalungiem. 
Mała wyspa na atolu North Ari, Veligandu to jedno z miejsc na Malediwach, które charakteryzuje się bujną zielenią i białymi plażami. Wyspa może być świetnym miejscem dla wczasowiczów szukających krótkiego pobytu na małej wyspie w samotności. Miejsce to oferuje również wspaniałe możliwości nurkowania z rurką i akwalungiem.

Atrakcje: wędkowanie, nurkowanie z rurką, owoce morza




13. Wyspa Utheem

Jeśli myślisz, że Malediwy to tylko plaże i kurorty, pomyśl jeszcze raz. Mała wyspa Utheemu w północnych Malediwach jest doskonałym miejscem dziedzictwa kulturowego i popularną atrakcją turystyczną. Jest to miejsce narodzin sułtana Mohammeda Thakurufaanu, który odegrał kluczową rolę w uzyskaniu niepodległości  od Portugalczyków.

Główne atrakcje: Pomnik Utheemu Ganduvaru

13. Banana Reef

Dla entuzjastów nurkowania Banana Reef jest najlepszym miejscem do nurkowania. Tak zwana ze względu na swój wyjątkowy kształt przypominający banana, Banana Reef, mieści jedne z najlepszych instytutów nurkowania. Zajrzyj pod wodę, a zobaczysz jedne z najbardziej egzotycznych i spektakularnych stworzeń morskich na Malediwach. Nurkowanie z akwalungiem i snorkeling w Banana Reef może być jedną z najlepszych rzeczy do spróbowania na Malediwach.

Atrakcje: nurkowanie z akwalungiem, snorkeling, narty wodne 






Komentarze

Popularne posty z tego bloga

System kast w Indiach, kilka faktów i ciekawostek

Kasty w Indiach, system kast, o co w tym wszystkim chodzi? Indyjski system kastowy, który dzieli Hindusów na różne grupy społeczne w zależności od ich pracy i urodzenia liczy sobie według naukowców ponad 3000 lat. W systemie Hindusi są podzieleni na cztery klasy w oparciu o zasadę „varna”, co dosłownie oznacza „kolor”: braminów (klasa kapłańska); Kshatriyas (klasa rządząca, administracyjna i wojownicza); Vaishyowie (klasa rzemieślników, handlarzy, rolników i kupców); i Shudras (pracownicy fizyczni). Są też ludzie spoza systemu, w tym plemiona i Dalici, znani wcześniej jako „niedotykalni”, chociaż termin ten budzi kontrowersję. Niedotykalni w Indiach zajmują się najczęściej najbardziej nieczystymi pracami takim jak ubój zwierząt, praca w kanalizacji, sprzątanie latryn, usuwanie zmarłych zwierząt, czy pochówek i kremacja zmarłych.   Pojęcie „jati” oznaczające „narodziny” również leży u podstaw systemu kastowego i powoduje jego rozróżnienie na tysiące trudnych do zdefiniowania podgrup

Aghori Baba- Kontrowersyjni mnisi czy Nekrofile ?

A ghori Baba  W Indiach możemy spotkać się z niezliczoną ilością różnych wyznań oraz sekt, a także związanych z nimi mnichami Sadhu czy Baba, którzy penią funckę świętych mężów czy guru.                                     Jedną z najbardziej tajemniczych społeczności w Indiach są właśnie Aghori Baba (w języku hindi Aghori znaczy nieczysty) czyli członkowie nielicznej sekty (mówi się o liczbie kilkuset wyznawców) należącej do ascytecznego kierunku  tantrycznego. Są oni związani z rytułałami pośmiertnymi i kremacją. Większość Aghori Baba zamieszkaje terny miejsc kremacji oraz cmentarzy. Można ich równie spotkać w Varanasi, gdzie  posypani ludzkimi prochami  z ludzką czaszkę w dłoni są czasem spotykani na ghatach w Varanasi lub Pasupaniath w Nepalu.                                                                                    Wiara Aghori Aghori są czcicielami bóstwa Śiwy,  głównie awatara Bhairawy czyli formy boga Śiwy związanego ze śmiercią   i jego kobiecym odpowiednikiem boginią

Mumbaj, co zobaczyć? Blog o Indiach

Mumbaj, co zobaczyć, przewodnik  Niesamowite miasto o wielu obliczach, blog o Indiach, blog o Indiach W tym poście chciałabym podzielić się moim osobistym doświadczeniem z wielu wizyt w Mumbaju - największym mieście w Indiach i 12 najbogatszym na świecie, znanym również jako Bombaj. Jest to jendo z moich ulubionych miast w Indiach, do którego zawsze  przylatuje z uśmiechem i nutką ekscytacji zazwyczaj  w celu pracy czyli oprowadzenia wycieczek, odwiedzin przyjaciół czy też załatwienia spraw urzędowych.   Nazwa miasta została zmieniona na Mumbai w 1995 r. ze względu na fakt, że poprzednia nazwa Bombaj była kojarzona z brytyjskim kolonializmem. Aktualna nazwa wywodzi się od boginii Mumby (awatar  żony Shivy Parvati), która jest patronką miasta i w południowej części miata znajduje się nawet świątynia poświęcona owej bogini (Bhuleswar, Maumba Devi temple). Panuje powszechne przekonanie, że duże miasta powinny być pomijane z powodu nieustającego hałasu i gwaru,