Przejdź do głównej zawartości

Rady dla podróżujących po Indiach Wycieczka do Indii

Najlepsze artykuły o Indiach

Rady dla podróżujących po Indiach

Wycieczka do IndiiOto kilka rad, które mogą przygotować ułatwić twoją podróż po Indiach oraz dadzą Tobie wgląd w podstawy kultury Indii.Nie zwiedzaj Indii w pośpiechu

W Indiach  spacerowanie po ruchliwym indyjskim mieście może być atakiem na zmysły, więc powinno się zaplanować czas w planie podróży na odpoczynek i regenerację. Jeśli będziesz próbował zrobić zbyt dużo w zbyt krótkim czasie będziesz cierpieć z powodu wypalenia i zmęczenia.

Zamiast tego nie spiesz się i odkrywaj mniej miejsc, ale za to dogłębniej - będziesz czerpać więcej przyjemności z podróży. Ponadto będziesz mieć więcej okazji do nawiązania kontaktu z lokalsami i zdobycia ciekawych doświadczeń.

 Przygotuj się na szok kulturowy

Kiedy po raz pierwszy przyjedziesz do Indii doświadczysz szoku kulturowego. Nie ma sensu próbować zmieniać rzeczywistość czy z nią walczyć. Zamiast tego przygotuj się i zaakceptuj, że rzeczy nie będą takie same, jak w domu czy twoim kraju. Spróbuj otworzyć swój umysł i zostaw swoje oczekiwania w domu.Przynieś tabletki na Delhi Belly

Warto zabrać ze sobą lakarstawa na problemy żołądkowe „Delhi Belly”. Bez względu na to  jak bardzo będziesz ostrożny twoje ciało może nie być przyzwyczajone do szeregu różnych bakterii znajdujących się w wodzie i jedzeniu w Indiach, dlatego dobrze jest mieć ze sobą podróżny lek przeciwbiegunkowy – zanim będziesz go potrzebować.

Jeśli nadal masz problemy z żołądkiem dłużej niż trzy lub cztery dni, skontaktuj się z lekarzem, ponieważ możesz potrzebować antybiotyku.

Wyjedź poza miasta

Chociaż duże indyjskie miasta takie jak Delhi i Bombaj mogą być ekscytujące warto również wyjechać poza miasta i odwiedzić niektóre z mniejszych indyjskich wiosek. Tempo życia będzie wolniejsze, powietrze będzie czystsze i uzyskasz inny wgląd w indyjską kulturę.


Ubieraj się konserwatywnie

Chociaż w Indiach temperatura może być wysoka chodzenie w mini spódniczce lub topie z głębokim dekoltem jest niedopuszczalne. Ponadto, jeśli odwiedzasz miejsce kultu religijnego takie jak świątynia ubieranie się w ten sposób jest brakiem szacunku. Zabierz ze sobą lekkie długie spodnie, koszule zakrywające ramiona oraz szal.

Zdejmij buty przed wejściem do świątyni

Wiele świątyń poprosi o zdjęcie obuwia przed wejściem, dlatego dobrym pomysłem jest noszenie butów, które można łatwo wkładać i zdejmować, takie jak sandały. Jeśli martwisz się, że twoje buty zostaną skradzione z przodu świątyni, gdy jesteś w środku, możesz trzymać je w plecaku lub dać opiekunowi świątyni kilka rupii, aby miał na nie oko. Zdobądź kartę SIM do swojego telefonu

Możliwość korzystania z telefonu podczas podróży po Indiach znacznie ułatwi sprawę. Możesz ją kupić na lotnisku lub przyulicznych kioskach. Pamiętaj o konieczności rejestracji karty sim, w tym celu weź ze sobą paszport, aktywacja karty może zabrać do 24h.

 Uważaj na oszustwa religijne

W wielu świątyniach i meczetach możesz być zmuszony do złożenia darowizny. Na przykład "święty człowiek" może umieścić czerwoną kropkę na twoim czole lub owinąć sznurek wokół twojego nadgarstka, a następnie poprosić cię o pieniądze.

Wielu odwiedzających czuje się pod presją, aby to zrobić, ponieważ nie chcą lekceważyć lokalnej religii. Jednak nie musisz tego robić jeśli nie chcesz. Jeśli wydaje się, że cena jest za wysoka prawdopodobnie nie jest to prawdziwa duchowa oferta, ale tylko sposób na zdobycie pieniędzy od turystów.

  Nie bój się lokalnej apteki

Niektórzy podróżni, jeśli zachorują ignorują problem i mają nadzieję, że wyzdrowieją, ponieważ są zbyt zdenerwowani, aby udać się do lokalnej apteki. Oznacza to jednak, że Twoja choroba będzie się pogarszać bez uzasadnionego powodu, ponieważ tak naprawdę nie ma się czego bać.

Kiedy pójdziesz do apteki w Indiach będziesz mógł otrzymać antybiotyki lub inne potrzebne pigułki często bez recepty. Jeśli potrzebujesz wizyty u lekarza, często będzie to bardzo przystępne cenowo i na wysokim poziomie.

 Zrozum indyjskie machanie głową

Podczas podróży po Indiach prawdopodobnie zauważysz, że miejscowi w pewien sposób kiwają głową w tę i z powrotem. To nie to samo, co kiwanie głową w górę i w dół na „tak” lub kiwanie na boki na „nie”. To gest, który nie istnieje na Zachodzie, więc może być dość mylący. Indyjski skid może mieć wiele znaczeń w zależności od kontekstu, w jakim jest używany, jednakże w większości oznacza aprobatę.

 Naucz się targować

Targowanie się jest naturalną częścią zakupów w Indiach, ale na początku będzie to trochę dziwne i onieśmielające jeśli pochodzisz z kultury, w której targowanie się nie jest normą. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że to nie jest bitwa lecz przyjacielskie negocjacje.

Sprzedawca prawdopodobnie poda dość wysoką cenę i oczekuje, że złożysz niższą kontrofertę. Cena jest zawsze do negocjacji, a jeśli się nie targujesz zapłacisz o wiele więcej za prawie wszystko co kupisz.

Jeśli sprzedawca nie zmieni ceny, po prostu podziękuj mu i zacznij odchodzić. Jest duża szansa, że sprzedawca mimo wszystko obniży cenę tylko po to, abyś wrócił do jego straganu. Oczywiście będziesz musiał też pogodzić się z faktem, że obcokrajowcy prawie zawsze zapłacą więcej – więc nie przejmuj się zbytnio drobiazgami.

Uważaj na kieszonkowców

Zawsze, gdy jesteś w ruchliwym miejscu publicznym, miej się na baczności, upewnij się, że Twoje rzeczy osobiste są bezpieczne. Nie noś portfela, paszportu lub telefonu w tylnej kieszeni – trzymaj go w przedniej kieszeni lub w kieszeni zapinanej na zamek. Nie zakładaj  drogiej biżuterii ani akcesoriów – zachowaj prostotę i noś tylko podstawowe rzeczy.

Zrozum, że przestrzeń osobista to nie to samo, do czego jesteś przyzwyczajony

W kraju z 1,25 miliarda ludzi przestrzeń osobista nie istnieje (zwłaszcza w dużych miastach). Kiedy korzystasz z transportu publicznego lub spacerujesz po ulicach możesz się poczuć przytłoczony tłumem oraz brakiem przestrzeni. Na początku wydaje się to dziwne, ale po prostu weź głęboki oddech i zaakceptuj rzeczywistość taką jaką jest.

Noś środek do dezynfekcji rąk i papier toaletowy

Dobrym pomysłem jest noszenie ich ze sobą, ponieważ rzadko można je znaleźć w publicznych toaletach. W większości hoteli nie ma problemu z papierem toaletowym.

Rozważ przejście na wegetarianizm podczas podróży

Większość Hindusów jest wegetarianami, a wegetariańskie jedzenie dostępne w Indiach jest różnorodne, zdrowe, świeże i smaczne. Wielu podróżnych decyduje się na jedzenie wegetariańskie podczas swojej wizyty ponieważ zmniejsza to ryzyko zachorowania z powodu źle przygotowanego mięsa.

 


Uważaj na typowe oszustwa związane z podróżą  i żebrające mafie

Istnieje kilka rodzajów oszustw związanych z podróżowaniem, które pojawiają się raz po raz, więc jeśli jesteś ich świadomy znacznie mniej prawdopodobne jest, że zostanies oszukany. Na przykład powszechnym oszustwem jest udawanie, że taksówkarz nie słyszał o Twoim hotelu nawet jeśli jest on bardzo popularny lub będą mówili, że Twój hotel został zamknięty lub zmienił lokalizację. Zrobią to, aby zamiast tego zaproponować inny hotel, który da im prowizję. Możesz tego uniknąć przez zaaranżowanie wcześnie transferu z lotniska przez biuro podróży lub hotel.

Staraj się nie dawać pieniędzy żebrającym ludziom, dzieciom, gdyż w w większości przypadków pracują one dla mafii, a dawanie pieniędzy tylko pogłębia problem. W Indiach nie ma problemu z pracą i jeśli ktoś jej szuka z pewnośćią ją znajdzie. Jeśli chcesz pomóc przekaż sumę pieniędzy organizacji chartytaywnej lub obdaruj znaną Ci rodzinę indyjską.

Nie daj się nabrać na fałszywe kasy biletowe

Czasami w dużych miastach  jak Delhi i Bombaj, można znaleźć fałszywe stacje biletów kolejowych i biura informacji turystycznej. Mogą próbować cię oszukać, sprzedając fałszywe bilety kolejowe, które są nieważne.

Zachowaj ostrożność podczas chodzenia 

Zauważysz, że na wielu ulicach Indii w ogóle nie ma czegoś takiego jak chodnik. Ulica jest tylko korkiem krów, motocykli, riksz, ludzi oraz bezpańskich kotów i psów próbujących się poruszać bez zderzenia ze sobą. Jeśli jest chodnik, może być źle utrzymany i może mieć duże dziury lub wystające z niego ostre przedmioty. Dlatego ważne jest, aby podczas chodzenia uważać na swoje stopy i zwracać uwagę na otoczenie.


Nie oczekuj, że coś się wydarzy na czas

Pociągi niekoniecznie odjeżdżają zgodnie z planem, indyjscy przyjaciele mogą nie pojawić się na czas, a sprawy mogą potrwać znacznie dłużej niż oczekiwano. Należy o tym pamiętać i wziąć po uwagę dodatkowy czas na opóźnienia, aby się nie stresować. Weź dobrą książkę do przeczytania podczas czekania i po prostu siedź spokojnie, a to na co czekasz w końcu się wydarzy. Dobrym pomysłem jest wynajęcie samochodu z kierowcą w znanym biurze podróży w Indiach, który będzie z Tobą podczas trwania całej wycieczki, wybierając taką opcję zaoszczędzisz cenny.

Unikaj publicznego okazywania uczuć

Jeśli podróżujesz do Indii ze swoim partnerem unikaj przytulania, całowania lub trzymania się za ręce w miejscach publicznych. Tego rodzaju publiczne przejawy miłości są uważane za nieodpowiednie w kulturze indyjskiej i będą mile widziane. Utrzymuj swoje uczucia dyskretnie z szacunku dla mieszkańców.

Naucz się jeść rękoma

W wielu częściach Indii sztućce nie są używane. Curry możesz jeść składając kawałek chleba naan używając go do nabierania lub szczypania ryżu i curry. Wymaga to trochę praktyki, ale warto spróbować! Jednak nigdy nie jedz lewą ręką, ponieważ tradycyjnie jest to ta, której używa się do mycia się po skorzystaniu z toalety i jest postrzegana jako niegrzeczna i nieczysta. Nie dotykaj również nikogo lewą ręką.

 


Sprawdź wodę butelkowaną przed zakupem

Niestety, niektórzy (na szczęście zdarza się to już niezwykle rzadko) właściciele sklepów uzupełniają swoje butelki z wodą z kranu, a następnie zakładają z powrotem pokrywkę i ponownie je sprzedają. W celu unikęcia zachorowania przed zakupem sprawdź pokrywkę lub kup wodę butelkowaną w hotelu.

 Przeliczaj pieniądze

To wskazówka, która ma zastosowanie niemal na całym świecie. Za każdym razem, gdy kupujesz przedmioty lub płacisz za coś, upewnij się, że sprawdziłeś resztę i dokładnie ją przelicz. Może się zdarzyć, że ktoś popełni „błąd”.

 Nie zapomnij o ubezpieczeniu podróżnym

Naprawdę nie powinieneś nigdzie podróżować bez ubezpieczenia podróżnego, a Indie nie są wyjątkiem. Jeśli zachorujesz lub doznasz obrażeń wszelkie wymagane leczenie medyczne będzie objęte ubezpieczeniem i zwrócone. Niektóre polisy ubezpieczeniowe obejmują również kradzież, zagubiony bagaż, anulowanie rezerwacji i wszystko inne, co może się nie wydarzyć podczas podróży

 


Prawda jest taka, że ​​podróżowanie po Indiach będzie o wiele trudniejsze niż podróżowanie po innych krajach. Czasami możesz czuć się przytłoczony i wyczerpany, dlatego ważne jest, aby zadbać o siebie i być na wszystko przygotowanym. Doświadczenie wyjazdu do Indii jest absolutnie tego warte. Zobaczysz niesamowicie piękne zabytki, poznasz niezapomnianych ludzi i poznasz fascynującą starożytną kulturę.

Jeśli szukasz biura pordóży w Indiach, które miałoby zorganizować dla Ciebie podróż bez problemów, opóźnień i pośpiechu, lub wycieczkę indywidualną z prywatnym kierowcą skontaktuj się z naszym biurem podróży w Indiach. Nasza strona internetowa biuro podróży w Indiach  to www.paylesstoursindia.pl

 

Komentarze

 1. bardzo ciekawe spostrzeżenia oraz przydatne wskazówki. Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za przeczytanie wpisu, cieszę się, że mogłam pomóc

   Usuń
 2. bardzo przydatne rady, właśnie rozważam samotną podróż do dalekich i tajemniczych Indii

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

System kast w Indiach, kilka faktów i ciekawostek

Kasty w Indiach, system kast, o co w tym wszystkim chodzi? Indyjski system kastowy, który dzieli Hindusów na różne grupy społeczne w zależności od ich pracy i urodzenia liczy sobie według naukowców ponad 3000 lat. W systemie Hindusi są podzieleni na cztery klasy w oparciu o zasadę „varna”, co dosłownie oznacza „kolor”: braminów (klasa kapłańska); Kshatriyas (klasa rządząca, administracyjna i wojownicza); Vaishyowie (klasa rzemieślników, handlarzy, rolników i kupców); i Shudras (pracownicy fizyczni). Są też ludzie spoza systemu, w tym plemiona i Dalici, znani wcześniej jako „niedotykalni”, chociaż termin ten budzi kontrowersję. Niedotykalni w Indiach zajmują się najczęściej najbardziej nieczystymi pracami takim jak ubój zwierząt, praca w kanalizacji, sprzątanie latryn, usuwanie zmarłych zwierząt, czy pochówek i kremacja zmarłych.   Pojęcie „jati” oznaczające „narodziny” również leży u podstaw systemu kastowego i powoduje jego rozróżnienie na tysiące trudnych do zdefiniowania podgrup

Aghori Baba- Kontrowersyjni mnisi czy Nekrofile ?

A ghori Baba  W Indiach możemy spotkać się z niezliczoną ilością różnych wyznań oraz sekt, a także związanych z nimi mnichami Sadhu czy Baba, którzy penią funckę świętych mężów czy guru.                                     Jedną z najbardziej tajemniczych społeczności w Indiach są właśnie Aghori Baba (w języku hindi Aghori znaczy nieczysty) czyli członkowie nielicznej sekty (mówi się o liczbie kilkuset wyznawców) należącej do ascytecznego kierunku  tantrycznego. Są oni związani z rytułałami pośmiertnymi i kremacją. Większość Aghori Baba zamieszkaje terny miejsc kremacji oraz cmentarzy. Można ich równie spotkać w Varanasi, gdzie  posypani ludzkimi prochami  z ludzką czaszkę w dłoni są czasem spotykani na ghatach w Varanasi lub Pasupaniath w Nepalu.                                                                                    Wiara Aghori Aghori są czcicielami bóstwa Śiwy,  głównie awatara Bhairawy czyli formy boga Śiwy związanego ze śmiercią   i jego kobiecym odpowiednikiem boginią

10 najważniejszych miejsc w Varanasi, które powinieneś odwiedzić

10 najważniejszych miejsc w Varanasi, które powinieneś odwiedzić 1.Świątynia bogini Durgi nazywana świątynią małp Dedykowana bogini Durdze jest symbolem kobiecej boskości. Uważa się, że bóstwo obecne w tej świątyni zmaterializowało się z powietrza i nie zostało stworzone przez żadnego człowieka. Inną oznaką feminizmu  tej świątyni jest to, że została ona ufundowana przez kobietę - bengalską Maharani, która zgodnie z jej życzeniem została zbudowana w stylu architektury Nagara. Najciekawszym faktem dotyczącym tej świątyni jest być może fakt, że codziennie odwiedza ją kilka małp. W rzeczywistości jest tu tak wiele małp, że często nazywa się to miejsce „Świątynią Małp”.   2.Visvanth w Varanasi Znajduje się na terenie Uniwersytetu Hinduskiego Banaras i codziennie odwiedzają ją turyści. Rodzina Birla, która odniosła ogromny sukces jako grupa przedsiębiorców w Indiach, zleciła jego budowę, a miejscowi nazwali ją Świątynią Birla. Wspaniałą rzeczą w świątyni jest to, że nie jest to tylko jede