Przejdź do głównej zawartości

Bhang lassi - marijuana drink in India, blog about India


Czym jest napój Bhang lassi?

Bhang lassi czyli napój Shivy  w mieście Udaipur - proces przygotowywania lassi z liści oraz kwiatów konopii indyjskich uwieczniony na filmiku poniżej.

Tradycja konopii indyjskich w Indiach jest zakorzeniona kulturowo i pierwsze wspomnienia o stosowaniu napoju można znaleźć w Wedach ok 2000 lat przed naszą erą, gdzie jest przedstawiony jako napój boski - Soma. Napój spożywany jest jednak nie tylko przez wyznawców Shivy czy śwętych mężów Sadhu w celach rytualnych czy oczyszczenia umysłu. 
Napój marihuany przedstawiony w filmiku to mieszanka 3 składników - woda, limonki, cukier oraz liście konopii,  jednakże bardziej popularną formą jest napój mleczny czyli w formie lassi.
Bhang lassi  można nabyć legalnie w sklepach oznaczonych Govermnent shops na terenie stanu Radżastanu (Jaisalmer, Pushkar czy Udaipur) czy  na przykład w Varansi - popularny tu jako blue lassi. W Indiach napój ten jest wykorzystywany w celach religijnych rytułalnych - ma na celu wprowadzić nas na przykład w stan transu, oczyścić umysł oraz pozbyć się złych mocy, jest też wykorzystywany w celu rozrywki na przykład chętnie pity podczas święta Kolorów Holi. Dodatkowo można znaleźć wzmianki o wykorzystywaniu konopii w celach medycznych w walce z malarią, gorączką czy problemami gastrycznymi.

Spożywanie konopii indyjskich w Indiach jest w Indiach zakorzenione kulturowo stąd nie  jest napietnowane społecznie jednakże trzeba pamiętać iż uprawa marihuany jest niezgodna z prawem i karalna.  

Czego się spodziewać po wypiciu Bhang lassi?

Na efekty trzeba czekać około 1 do 2 godzin, a stan utrzymuje się nawet 12 h. Napój jest mocny w swoim działaniu, trochę psychodeliczny w porównaniu z paleniem marihuany i może ściąć z nóg, dlatego poproście najlepiej wersję not so strong lub wypijcie pół szklanki. W żadnym wypadku nie pijcie 2 szklanek!

Po wypiciu najlepiej udać się gdzieś w spokojne miejsce, jeśli w Udaiprze, to polecam restauracje z widokiem na miasto i jezioro, jeśli Varanasi, to ghaty  lub wycieczkę łodzią podczas ceremonii podarowania bogom świateł Aarti. 
Zakupcie też butelkę wody oraz coś do jedzenia;)

Jeśli chodzi o interakcje z ludźmi, to lepiej ich unikać chyba,że wypiliście napój w grupie znajomych i czujecie się podobnie. Reakcje mogą być różne od stanu wesołości do stanu poczucia braku kontroli i lęku. Z mojego punktu widzenia należy być wyluzowanym i nie spinać sie zby bardzo, nie kreować w głowie strachu, negatywizmu,  który może mieć wpływ na  po wypiciu napoju. Bhang lassi potęguje zmysły i wyzwala stany emocjonalne. Jeśli masz depresję bhang lassi raczej nie jest dla Ciebie, ale opinie w tym temacie są podzielone.

Wasz sen będzie również bardzo głęboki i z pewnością kolejnego dnia będziecie czuli się w pełni wyspani i zrelaksowani. Możecie czuć efekt również kolejnego dnia jeśli wypijecie strong full glass of bhang lassi.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

System kast w Indiach, kilka faktów i ciekawostek

Kasty w Indiach, system kast, o co w tym wszystkim chodzi? Indyjski system kastowy, który dzieli Hindusów na różne grupy społeczne w zależności od ich pracy i urodzenia liczy sobie według naukowców ponad 3000 lat. W systemie Hindusi są podzieleni na cztery klasy w oparciu o zasadę „varna”, co dosłownie oznacza „kolor”: braminów (klasa kapłańska); Kshatriyas (klasa rządząca, administracyjna i wojownicza); Vaishyowie (klasa rzemieślników, handlarzy, rolników i kupców); i Shudras (pracownicy fizyczni). Są też ludzie spoza systemu, w tym plemiona i Dalici, znani wcześniej jako „niedotykalni”, chociaż termin ten budzi kontrowersję. Niedotykalni w Indiach zajmują się najczęściej najbardziej nieczystymi pracami takim jak ubój zwierząt, praca w kanalizacji, sprzątanie latryn, usuwanie zmarłych zwierząt, czy pochówek i kremacja zmarłych.   Pojęcie „jati” oznaczające „narodziny” również leży u podstaw systemu kastowego i powoduje jego rozróżnienie na tysiące trudnych do zdefiniowania podgrup

Who are Aghori Babas? Controversial and mysterious monks or maybe dreadful Neckrophiles?

Aghori Baba In India, one can come across countless different denominations and sects, as well as the associated with them monks called Sadhus or Babas, who usually play the role of holy men or gurus.                                    One of the most mysterious communities in India is Aghori Baba (in Hindi Aghori means h orrible, frightful, hateful: also vile, filthy, disgusting, loathsome  ) or members of a small sect (we speak of the number of several hundred followers) who belong to the ascetic tantric movement. They are associated with posthumous rituals and cremation. Most of Aghori Baba live in cremation sites and cemeteries. They can also be found in Varanasi, where smeared with human ashes and a human skull in their hand are sometimes noticed on the ghats in Varanasi or Pasupaniath in Nepal.                                                                                    Aghora's Faith Aghoris are worshipers of Shiva deity, mainly the avatar of Bhairawa -  the form of th

Aghori Baba- Kontrowersyjni mnisi czy Nekrofile ?

A ghori Baba  W Indiach możemy spotkać się z niezliczoną ilością różnych wyznań oraz sekt, a także związanych z nimi mnichami Sadhu czy Baba, którzy penią funckę świętych mężów czy guru.                                     Jedną z najbardziej tajemniczych społeczności w Indiach są właśnie Aghori Baba (w języku hindi Aghori znaczy nieczysty) czyli członkowie nielicznej sekty (mówi się o liczbie kilkuset wyznawców) należącej do ascytecznego kierunku  tantrycznego. Są oni związani z rytułałami pośmiertnymi i kremacją. Większość Aghori Baba zamieszkaje terny miejsc kremacji oraz cmentarzy. Można ich równie spotkać w Varanasi, gdzie  posypani ludzkimi prochami  z ludzką czaszkę w dłoni są czasem spotykani na ghatach w Varanasi lub Pasupaniath w Nepalu.                                                                                    Wiara Aghori Aghori są czcicielami bóstwa Śiwy,  głównie awatara Bhairawy czyli formy boga Śiwy związanego ze śmiercią   i jego kobiecym odpowiednikiem boginią