Przejdź do głównej zawartości

Indie po raz pierwszy, jaką trasę obrać, blog o Indiach

Indie po raz pierwszy czyli jaką trasę obrać?


Propozycja tras w Indiach

Wymienię w tym poście trasy oraz miejsca, które nie powinny zostać pominięte przez odwiedzających Indie po raz pierwszy. Osobiście moja pierwsza podróż do Indii nie była tak dobrze zorganizowana z powodu braku  braku wiarygodnych informacji o kraju lub po prostu z powodów negatywnych opinii, które napotkałam w Internecie przed przyjazdem do tego niezwykle interesującego kraju. Po raz pierwszy przyjechałem do Indii na 2 tygodnie zaczynając od stolicy Delhi i miasta Taj Mahal Agry, a potem pojechałam do nadmorskiego stanu Goa na długi relaks i zwiedzanie. Nie była to katastrofa, wręcz przeciwnie było cudownie oraz eksytująco, jednakże zdecydowanie po przylocie do Polski poczułam niedosyt prawdziwych Indii. Mówi się bowiem, iż Goa to najmniejszy stan w Indiach, ale jednocześnie najbardziej nieindyjski. Mój drugi raz to pobyt 2, 5 tygodniowy - Delhi, Radżastan (stan Maharadżów pałaców oraz fortów) i Goa - ta trasa zdecydowania zaspokoiła mój niedosyt prawdziwych Indii oraz dała możliwość zwiedzenia  dogłębnie i intensywnie stanu Radżastan. Mój trzeci raz był już decyzją o pozostaniu i zamieszkaniu w Indiach, co wiązało się z przeprowadzką z Polski i rozpoczęciem życia  w Delhi, co wiązało się z wywróceniem mojego  życia do góry nogami:) Mieszkam aktualnie w Indiach od około 8 lat pracując w biurze podróży www.paylesstoursindia.pl, więc informacje, którymi zamierzam się podzielić to moje doświadczenia z długich podróży po kraju oraz w aranżacji wycieczek dla klientów naszej firmy.

Oto lista najlepszych miejsc, które nie powinny zostać  przegapione podczas 2 lub 3 tygodni podróży po Indiach

Jest tyle interesujących miejsc w tym kraju, jednak najprawdopodobniej większość z nas zaczyna od Delhi ze względu na fakt, iż więszość biletów lotnicznych jest właśnie kupowana z przelotem do stolicy jako najtańsza i najwygodniejsza opcja podróży. Dodatkowo Delhi to stolica Indii z mnóstwem ciekawych miejsc do zobaczenia położona stosunkowo blisko miasta Taj Mahal - Agry (200 km), które stanowi dla wielu odwiedzających Indie atrakcję numer jeden. Więcej o Delhi: 
https://www.paylesstoursindiablog.com/2018/06/delhi-informacje-co-zwiedzic.html

Umieszczę poniżej trasy, które moim zdaniem można nazwać Kwintesencją Północnych Indii, trasy z Radżastanem, trasę z Goa, trasę z Nepalem oraz trasę specjalną z pobytem u rodziny indyjskiej niedaleko miasta Dalajlamy Dharamshali. Wszystkie trasy można zrealizować podczas 2 lub 3 tygodni podróży po Indiach będąc tu po raz pierwszy biorąc pod uwagę wspomniane Delhi jako port lądowania i odlotu. Dodatkowo wzięłam tu pod uwagę najszybszy oraz najwygodniejszy sposób podróży w większośći miejsc czyli samochód z kierowcą, która ta opcja transportu może zostać połączona z podróżą pociągiem oraz samolotem. Powód wyboru takiego sposobu podróżowania jest uzasadniony ograniczoną ilością dni urlopu, oszczędnością czasu, wygodną, chęcią uniknięcia zamieszania i problemów związanych z podróżowaniem innymi mniej wygodnymi środkami transportu oraz chęcią zobaczenia jak najwięcej miejsc w stosunkowo krótkim czasie. W nawiasie podana jest minimalna liczba dni rekomendowanych w każdym miejscu.

1 trasa to trasa nazywana Kwintesencją Indii ze względu na zwiedzanie Złotego trójkąta (Delhi, Agra, Jaipur) oraz miasta Varanasi  absolutne numer 1 jeśli chodzi o kwintesencję Indii. 
Trasę można poszerzyć o zwiedzanie kosmpopolitycznego Mumbaju lub skończyć lotem z Varanasi do Delhi. Dla zwolenników przyrody warto wrzucić Park Narodowy Ranthambore lub Panna National Park.

Delhi (2 dni) - Jaipur (2 dni) - Agra (1 dzień) - Orchha i Gwalior (2 dni) - Khajuraho (2 dni) Varanasi (2 dni) - Mumbaj (2 dni) - Delhi (1 dzień)

Całą trasę można najwygodniej pokonać  samochodem z kierowcą i samolotemTrasę z Khajuraho do Varanasi można pokonać pociągiem. Trasę Waranasi - Mumbaj i Mumbaj do Delhi pokonaj samolotem krajowych linii lotniczych.


2 trasa to trasa dla miłośników fortów oraz pałaców, przyrody oraz kultury

Maharadżów najabardziej kolorowego stanu w Indiach - stanu Radżastan. Dodatkowo łączy w sobie zwiedzanie miasta Złotego trójkąta, wspomniane Varanasi oraz safari w Parku Narodowym, a także zwiedzanie popularnej świątyni szczurów w Bikaner. 

 Delhi (2 dni) Mandawa (1 dzień) Bikaner (1) Jaisalmer (2) Jodhpur (1) Udaipur z Ranakpur (2) Pushkar (1) Jaipur (2) Ranthambore (1) Agra (1) Orchha i Gwalior (1) Khajuraho z Panna National Park (2) Varanasi (2) Delhi (1) 
Tą trasę najwygodniej i najszybciej pokonać samochodem z kierowcą, a z Varanasi do Delhi samolotem indyjskich linii krajowych.


3 trasa - jest to trasa dla osób, które pragną połączyć zarówno zwiedzanie Radżastanu - pereł tego stanu z zobaczeniem miast złotego trójkąta oraz kwintesencji Indii miasta Varanasi

Delhi (2 dni) Pushkar (2 )Udaipur (2) Jaipur (2)  Ranthambore (1) Agra (1)  Orchha i Gwalior(1) Khajuraho (2) Varanasi (2)  Delhi (1) 

Całą trasę można pokonać prywatnym samochodem z kierowcą i samolotem na trasie Varanasi - DelhiMożesz dodać jedną podróż pociągiem między Khajuraho, a Varanasi.4 trasa, która może być połączona ze zwiedzaniem Nepalu. Trasa polecana dla miłośników gór.

Jest to trasa:  Delhi (2 dni) - Jaipur (2)- Agra (1)- Orchha (1)- Khajuraho (2) - Varanasi (2) - Lumbini (1)- Chitwan (1)- Pokhara(2) - Katmandu (3)- Delhi (1)

Całą trasę można pokonać samochodem z kierowcą poprzez Indie, aż do Nepalu z przekroczeniem granicy Sonauli,  z wyjątkiem jednego  międzynarodowego lotu z Kathmandu do Delhi. Możesz podróżować pociągiem między Khajuraho, a Varanasi. 
Film z trasy Indie oraz Nepal: 

5 trasa, trasę, którę tu polecę jest połączona z pobytem i relaksem w najmniejszym stanie w Indiach czyli Goa

Jest to opcja wyboru dla tych, którzy pragną nie tylko poczuć klimat prawdziwych Indii, ale także wypocząć i zrelaksować się na jednej z najpiękniejszych plaż świata. 

Delhi (2 dni)- Agra (1)- Jaipur (2)- Pushkar(1)-  Ranakpur i Udaipur(2) - Goa (5 dni w górę) -Delhi  (1)

Odcinek Udaipur - Goa oraz Goa - Delhi pokanaj samolotem indyskich linii lotniczych6 trasa specjalna organizowana przez nasze biuro podróży Paylesstoursindia www.paylesstoursindia.pl z pobytem u rodziny indyjskiej w stanie Himachal Pradesh.

Niezwykle ciekawa opcja dla tych podróżników, którzy kochają góry i oprócz zwiedzania pragną poznać również kulturę i życie mieszkańców Indii spędzają kilka dni w domu rodziny indyjskiej jedząc wspólne posiłki oraz przyglądając się życiu i tradycjom mieszkańców domu.
Ta opcja łączy ze sobą zwiedzanie Złotego trójkąta oraz zwiedznie miejscowości Dalajlamy - Dharamshali położonej u podnóża Himalajów, miasteczka nazywanego międzynarodową stolicą jogi Rishikesh, a także zwiedznie dwóch niezwykłych miejscowości  w stanie Himachal Pradesh - Shimla, Manali. Na zakończenie będziecie mogli rozkoszować się pięknem jedynej w swoim rodzju złotej świątyni Sikhów w mieście Amritsar, a także zobaczyć ceremonię zamknięcia granicy Indyjsko Pakistańskiej Wagah border ceremony. Szczegółówy opis takiegie pobytu ze zdjęciami w linku 

Delhi (2 dni) - Jaipur (2 dni) - Agra (1) - Rishikesh (3) Shimla (2) - Manali (2) - Dharamshala (5)  oraz zwiedzanie okolic - Amritsar (2)- Delhi

Jeśli szukasz zaufanego lokalnego biura podróży w Indiach, które miałoby zorganizować dla Ciebie wyjazd indywidualny lub grupowy według odpowiedniej trasy zapraszam na stronę naszego polsko indyjskiego biura podróży www.paylesstoursindia.pl

Teraz wyjaśnię krótko w punktach, dlaczego uważam te miejsca za warte odwiedzenia będąc  po raz pierwszy w Indiach: 


 - Stolica kraju 
- Liczne i naprawdę piękne świątynie i pomnik również na stronie UNESCO (świątynia Akshardham, Gurudwara, Birla Mandir, grobowiec Humajuna, Qutub minar, Czerwony fort, Jama Masjid, świątynia Lotosu )
 - ekscytująca przejażdżka rikszą po Starym Delhi Chandi chowk absolutnie musi być połączona z wizytą na bazarze przypraw - spice market
 - zakupy i jedzenie w lokalnych restauracjach i straganach z fast foodami 
- zwiedzanie dzielnic Nowego i Starego Delhi ze względu na kontrasty 


- Taj Mahal i fort Agra 
Orchha 
- miasteczko z wyjątkową atmosferą 
- spacer po miasteczku
 - typowe hinduskie małe miasteczko 
- przyjaźni mieszkańcy 
- zwiedzanie Chatris oraz Fortu - Orchha complex
- wizyta w świątyni Raj Rama oraz Chaturbhuj Gwalior 
Naprawdę wyjątkowy i imponujący Fort pełen tajemnic


Khajuraho 
- Zwiedzanie wyjątkowych erotycznych Świątyń na liście UNESCO 
- Zakupy 


Filmik z świątyń Khajuraho:


- Poranny rejs łodzią po Gangesie
 - Wieczorna ceremonia Aarti
- Stoiska z jedzeniem street food
 - Tętniąca życiem atmosfera 
- Spacer po ghatach
- odwiedzenie Sarnath 10 km od Varanasi- kolebki buddyzmu
Mandawa
-Havelis
-Dobry przystanek w drodze do Bikaner 

 Jaipur
-Miasto z wieloma pięknymi zabytkami 
-Oszałamiające forty i zapierające dech w piersiach punkty widokowe 
-Grobowce Królewskie Gaitor tombs 
-  Świątynia Małp Galta Gi
- Zakupy - kamienia, antyki, tekstylia 

 Pushkar
- miasto 500 świątyń
- jedyna świątynia boga Brahma
-punkt widokowy na jezioro Pushkar
 -Zakupy na straganach 
- wspaniałe miasto na spcery i relaks
-Miasto jezior zwane Wenecją wschodu
-Romantyczna i artystyczna atmosfera
-Zakupy, miniaturu
-Niesamowite punkty widokowe z dachów hoteli oraz restauracji Roof top restaurants
 -Piękny fort i havele

Jaisalmer
-Oszałamiający fort koloru piasku
-Klimatyczne havele
-Spędź jedną noc na pustyni

Jodhpur
-Olbrzymi Fort i zwiedzanie pałaców
 -Spacer po centrum i smakowanie street foodRanthmabore: 

-Safari z tygrysem
- Odpoczynek na łonie natury z dala od zgiełku miast

Mumbaj - przewodnik po Mumbaju,
Co zwiedzić w Mumbaju w linku https://www.paylesstoursindiablog.com/2020/05/mumbaj-niesamowite-miasto-o-wielu.html
Komentarze

  1. Wielkie dzięki za pomoc w rekomendacji trasy po Indiach. Zdecydowanie najlepszą trasą jest Indie oraz Nepal. Przydałyby się też mapki,ale spoko sprawdziliśmy wszystko w necie

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za cenną poradę, już wiemy jaką trasę obrać i z kim:) wkrótce się zgłoszę

    OdpowiedzUsuń
  3. Trasa Radżastan z Goa. Przerobiliśmy z grupą znajomym, polecamy! Relaks na zakończeniu zwiedzania jak najbardziej wskazany.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

System kast w Indiach, kilka faktów i ciekawostek

Kasty w Indiach, system kast, o co w tym wszystkim chodzi? Indyjski system kastowy, który dzieli Hindusów na różne grupy społeczne w zależności od ich pracy i urodzenia liczy sobie według naukowców ponad 3000 lat. W systemie Hindusi są podzieleni na cztery klasy w oparciu o zasadę „varna”, co dosłownie oznacza „kolor”: braminów (klasa kapłańska); Kshatriyas (klasa rządząca, administracyjna i wojownicza); Vaishyowie (klasa rzemieślników, handlarzy, rolników i kupców); i Shudras (pracownicy fizyczni). Są też ludzie spoza systemu, w tym plemiona i Dalici, znani wcześniej jako „niedotykalni”, chociaż termin ten budzi kontrowersję. Niedotykalni w Indiach zajmują się najczęściej najbardziej nieczystymi pracami takim jak ubój zwierząt, praca w kanalizacji, sprzątanie latryn, usuwanie zmarłych zwierząt, czy pochówek i kremacja zmarłych.   Pojęcie „jati” oznaczające „narodziny” również leży u podstaw systemu kastowego i powoduje jego rozróżnienie na tysiące trudnych do zdefiniowania podgrup

Aghori Baba- Kontrowersyjni mnisi czy Nekrofile ?

A ghori Baba  W Indiach możemy spotkać się z niezliczoną ilością różnych wyznań oraz sekt, a także związanych z nimi mnichami Sadhu czy Baba, którzy penią funckę świętych mężów czy guru.                                     Jedną z najbardziej tajemniczych społeczności w Indiach są właśnie Aghori Baba (w języku hindi Aghori znaczy nieczysty) czyli członkowie nielicznej sekty (mówi się o liczbie kilkuset wyznawców) należącej do ascytecznego kierunku  tantrycznego. Są oni związani z rytułałami pośmiertnymi i kremacją. Większość Aghori Baba zamieszkaje terny miejsc kremacji oraz cmentarzy. Można ich równie spotkać w Varanasi, gdzie  posypani ludzkimi prochami  z ludzką czaszkę w dłoni są czasem spotykani na ghatach w Varanasi lub Pasupaniath w Nepalu.                                                                                    Wiara Aghori Aghori są czcicielami bóstwa Śiwy,  głównie awatara Bhairawy czyli formy boga Śiwy związanego ze śmiercią   i jego kobiecym odpowiednikiem boginią

10 najważniejszych miejsc w Varanasi, które powinieneś odwiedzić

10 najważniejszych miejsc w Varanasi, które powinieneś odwiedzić 1.Świątynia bogini Durgi nazywana świątynią małp Dedykowana bogini Durdze jest symbolem kobiecej boskości. Uważa się, że bóstwo obecne w tej świątyni zmaterializowało się z powietrza i nie zostało stworzone przez żadnego człowieka. Inną oznaką feminizmu  tej świątyni jest to, że została ona ufundowana przez kobietę - bengalską Maharani, która zgodnie z jej życzeniem została zbudowana w stylu architektury Nagara. Najciekawszym faktem dotyczącym tej świątyni jest być może fakt, że codziennie odwiedza ją kilka małp. W rzeczywistości jest tu tak wiele małp, że często nazywa się to miejsce „Świątynią Małp”.   2.Visvanth w Varanasi Znajduje się na terenie Uniwersytetu Hinduskiego Banaras i codziennie odwiedzają ją turyści. Rodzina Birla, która odniosła ogromny sukces jako grupa przedsiębiorców w Indiach, zleciła jego budowę, a miejscowi nazwali ją Świątynią Birla. Wspaniałą rzeczą w świątyni jest to, że nie jest to tylko jede