Przejdź do głównej zawartości

Indie po raz pierwszy, jaką trasę obrać, blog o Indiach

Indie po raz pierwszy czyli jaką trasę obrać?


Propozycja tras w Indiach

Wymienię w tym poście trasy oraz miejsca, które nie powinny zostać pominięte przez odwiedzających Indie po raz pierwszy. Osobiście moja pierwsza podróż do Indii nie była tak dobrze zorganizowana z powodu braku  braku wiarygodnych informacji o kraju lub po prostu z powodów negatywnych opinii, które napotkałam w Internecie przed przyjazdem do tego niezwykle interesującego kraju. Po raz pierwszy przyjechałem do Indii na 2 tygodnie, zaczynając od stolicy Delhi i miasta Taj Mahal Agry, a potem pojechałam do nadmorskiego stanu Goa na długi relaks i zwiedzanie. Nie była to katastrofa, wręcz przeciwnie było cudownie oraz eksytująco, jednakże zdecydowanie po przylocie do Polski poczułam niedosyt prawdziwych Indii. Mówi się bowiem, iż Goa to najmniejszy stan w Indiach, ale jednocześnie najbardziej nieindyjski. Mój drugi raz to pobyt 2, 5 tygodniowy - Delhi, Radżastan (stan Maharadżów pałaców oraz fortów) i Goa - ta trasa zdecydowania zaspokoiła mój niedosyt prawdziwych Indii oraz dała możliwość zwiedzenia  dogłębnie i intensywnie stanu Radżastan. Mój trzeci raz był już decyzją o pozostaniu i zamieszkaniu w Indiach, co wiązało się z przeprowadzką z Polski i rozpoczęciem życia  w Delhi, co wiązało się z wywróceniem mojego  życia do góry nogami:) Mieszkam aktualnie w Indiach od ponad 8 lat pracując w biurze podróży (www.paylesstoursindia.pl), więc informacje, którymi zamierzam się podzielić to moje doświadczenia z długich podróży po kraju. 

Oto lista najlepszych miejsc, które nie powinny zostać  przegapione podczas 2 lub 3 tygodni podróży po Indiach

Jest tyle interesujących miejsc w tym kraju, jednak najprawdopodobniej większość z nas zaczyna od Delhi ze względu na fakt, iż więszość biletów lotnicznych jest właśnie kupowana z przelotem do stolicy jako najtańsza i najwygodniejsza opcja podróży. Dodatkowo Delhi to stolica Indii z mnóstwem ciekawych miejsc do zobaczenia położona stosunkowo blisko miasta Taj Mahal - Agry (200 km), które stanowi dla wielu odwiedzających Indie atrakcję numer jeden. Więcej o Delhi: 
https://www.paylesstoursindiablog.com/2018/06/delhi-informacje-co-zwiedzic.html

Umieszczę poniżej trasy, które moim zdaniem można nazwać Kwintesencją Północnych Indii, trasy z Radżastanem, trasę z Goa, trasę z Nepalem oraz trasę specjalną z pobytem u rodziny indyjskiej niedaleko miasta Dalajlamy Dharamshali. Wszystkie trasy można zrealizować podczas 2 lub 3 tygodni podróży po Indiach będąc tu po raz pierwszy biorąc pod uwagę wspomniane Delhi jako port lądowania i odlotu. Dodatkowo wzięłam tu pod uwagę najszybszy oraz najwygodniejszy sposób podróży w większośći miejsc czyli samochód z kierowcą, która ta opcja transportu może zostać połączona z podróżą pociągiem oraz samolotem. Powód wyboru takiego sposobu podróżowania jest uzasadniony ograniczoną ilością dni urlopu, oszczędnością czasu, wygodną, chęcią uniknięcia zamieszania i problemów związanych z podróżowaniem innymi mniej wygodnymi środkami transportu oraz chęcią zobaczenia jak najwięcej miejsc w stosunkowo krótkim czasie. W nawiasie podana jest minimalna liczba dni rekomendowanych w każdym miejscu.

1 trasa to trasa nazywana Kwintesencją Indii ze względu na zwiedzanie Złotego trójkąta (Delhi, Agra, Jaipur) oraz miasta Varanasi  absolutne numer 1 jeśli chodzi o kwintesencję Indii. 
Trasę można poszerzyć o zwiedzanie kosmpopolitycznego Mumbaju lub skończyć lotem z Varanasi do Delhi.

Delhi (2 dni) - Jaipur (2 dni) - Agra (1 dzień) - Orchha i Gwalior (1 dzień) - Khajuraho (2 dni) Varanasi (2 dni) - Mumbaj (2 dni) - Delhi 

Całą trasę można najwygodniej pokonać  samochodem z kierowcą i samolotemTrasę z Khajuraho do Varanasi można pokonać pociągiem. Trasę Waranasi - Mumbaj i Mumbaj do Delhi pokonaj samolotem krajowych linii lotniczych.


2 Trasa to trasa dla miłośników fortów oraz pałaców 

Maharadżów najabardziej kolorowego stanu w Indiach - stanu Radżastan. Dodatkowo łączy w sobie zwiedzanie miasta Złotego trójkąta, wspomniane Varanasi oraz safari w Parku Narodowym, a także zwiedzanie popularnej świątyni szczurów w Bikaner. 

 Delhi (2 dni) Mandawa (1 dzień) Bikaner (1) Jaisalmer (2) Jodhpur (1) Udaipur (2) Pushkar (1) Jaipur (2) Ranthambore (1) Agra (1) Orchha i Gwalior (1) Khajuraho (2) Varanasi (2) Delhi (1) 
Tą trasę najwygodniej i najszybciej pokonać samochodem z kierowcą, a z Varanasi do Delhi samolotem indyjskich linii krajowych.


3 Trasa - jest to trasa dla osób, które pragną połączyć zarówno zwiedzanie Radżastanu - pereł tego stanu z zobaczeniem miast złotego trójkąta oraz Varanasi

Delhi (2 dni) Pushkar (2 )Udaipur (2) Jaipur (2)  Ranthambore (1) Agra (1)  Orchha i Gwalior(1) Khajuraho (2) Varanasi (2)  Delhi (1) 

Całą trasę można pokonać prywatnym samochodem z kierowcą i samolotem na trasie Varanasi - DelhiMożesz dodać jedną podróż pociągiem między Khajuraho, a Varanasi.4.Trasa, która może być połączona ze zwiedzaniem Nepalu. Trasa polecana dla miłośników gór.

Jest to trasa  Delhi (2 dni) - Jaipur (2)- Agra (1)- Orchha (1)- Khajuraho (2) - Varanasi (2) - Lumbini (1)- Chitawan (1)- Pokhara(2) - Katmandu (3)- Delhi (1)

Całą trasę można pokonać samochodem z kierowcą  z wyjątkiem jednego  międzynarodowego lotu z Kathmandu do Delhi. Możesz podróżować pociągiem między Khajuraho,a Varanasi. Film z trasy Indie oraz Nepal: 

5.Kolejną trasę, którę tu polecę jest połączona z pobytem i relaksem w najmniejszym stanie w Indiach czyli Goa

Jest to opcja wyboru dla tych, którzy pragną nie tylko poczuć klimat prawdziwych Indii,ale także wypocząć i zrelaksować się na jednej z najpiękniejszych plaż świata. 

Jest to trasa:

Delhi (2 dni)- Agra (1)- Jaipur (2)- Pushkar(1)-  Udaipur(2) - Goa (5 dni w górę) -Delhi  (1)6.Trasa specjalna organizowana przez nasze biuro podróży Paylesstoursindia www.paylesstoursindia.pl  z pobytem u rodziny indyjskiej w stanie Himachal Pradesh.

Niezwykle ciekawa opcja dla tych podróżników, którzy kochają góry i oprócz zwiedzania pragną poznać również kulturę i życie mieszkańców Indii spędzają kilka dni w domu rodziny indyjskiej jedząc wspólne posiłki oraz przyglądając się życiu i tradycjom mieszkańców domu.
Ta opcja łączy ze sobą zwiedzanie Złotego trójkąta oraz zwiedznie miejscowości Dalajlamy - Dharamshali położonej u podnóża Himalajów, miasteczka nazywanego międzynarodową stolicą jogi Rishikesh, a także zwiedznie dwóch niezwykłych miejscowości  w stanie Himachal Pradesh - Shimla, Manali. Na zakończenie będziecie mogli rozkoszować się pięknem jedynej w swoim rodzju złotej świątyni Sikhów w mieście Amritsar, a także zobaczyć ceremonię zamknięcia granicy Indyjsko Pakistańskiej Wagah border ceremony. Szczegółówy opis takiegie pobytu ze zdjęciami w linku 


Delhi (2 dni) - Jaipur (2 dni) - Agra (1) - Rishikesh (3) Shimla (2) - Manali (2) - Dharamshala (5)  oraz zwiedzanie okolic - Amritsar (2)- Delhi

Jeśli szukasz zaufanego lokalnego biura podróży w Indiach, które miałoby zorganizować dla Ciebie wyjazd indywidualny lub grupowy zapraszam na stronę naszego polsko indyjskiego biura podróży www.paylesstoursindia.pl

Teraz wyjaśnię w punktach, dlaczego uważam te miejsca za warte włączenia po raz pierwszy: 


 - Stolica kraju 
- Liczne i naprawdę piękne świątynie i pomnik również na stronie UNESCO (świątynia Akshardham, Gurudwara, Birla Mandir, grobowiec Humajuna, Qutub minar, Czerwony fort, Jama Masjid, świątynia Lotosu )
 - ekscytująca przejażdżka rikszą po Starym Delhi Chandi chowk absolutnie musi być połączona z wizytą na bazarze przypraw - spice market
 - zakupy i jedzenie w lokalnych restauracjach i straganach z fast foodami 
- zwiedzanie dzielnic Nowego i Starego Delhi ze względu na kontrasty 


- Taj Mahal i fort Agra 
Orchha 
- miasteczko z wyjątkową atmosferą 
- spacer po miasteczku
 - typowe hinduskie małe miasteczko 
- przyjaźni mieszkańcy 
- zwiedzanie Chatris oraz Fortu - Orchha complex
- wizyta w świątyni Raj Rama oraz Chaturbhuj Gwalior 
Naprawdę wyjątkowy i imponujący Fort pełen tajemnic


Khajuraho 
- Zwiedzanie wyjątkowych erotycznych Świątyń na liście UNESCO 
- Zakupy 


Filmik z świątyń Khajuraho:


- Poranny rejs łodzią po Gangesie
 - Wieczorna ceremonia Aarti
- Stoiska z jedzeniem street food
 - Tętniąca życiem atmosfera 
- Spacer po ghatach
- odwiedzenie Sarnath 10 km od Varanasi- kolebki buddyzmu
Mandawa
-Havelis
-Dobry przystanek w drodze do Bikaner 

 Jaipur
-Miasto z wieloma pięknymi zabytkami 
-Oszałamiające forty i zapierające dech w piersiach punkty widokowe 
-Grobowce Królewskie Gaitor tombs 
-  Świątynia Małp Galta Gi
- Zakupy - kamienia, antyki, tekstylia 

 Pushkar
- miasto 500 świątyń
- jedyna świątynia boga Brahma
-punkt widokowy na jezioro Pushkar
 -Zakupy na straganach 

-Miasto jezior zwane Wenecją wschodu
-Romantyczna i artystyczna atmosfera
-Zakupy, miniaturu
-Niesamowite punkty widokowe z dachów hoteli oraz restauracji Roof top restaurants
 -Piękny fort i havele

Jaisalmer
-Oszałamiający fort koloru piasku
-Klimatyczne havele
-Spędź jedną noc na pustyni

Jodhpur
-Olbrzymi Fort i zwiedzanie pałaców
 -Spacer po centrum i smakowanie street foodRanthmabore: 

-Safari z tygrysem
- Odpoczynek na łonie natury z dala od zgiełku miast

Mumbaj - przewodnik po Mumbaju,
Co zwiedzić w Mumbaju w linku https://www.paylesstoursindiablog.com/2020/05/mumbaj-niesamowite-miasto-o-wielu.html
Komentarze

  1. Wielkie dzięki za pomoc w rekomendacji trasy po Indiach. Zdecydowanie najlepszą trasą jest Indie oraz Nepal. Przydałyby się też mapki,ale spoko sprawdziliśmy wszystko w necie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

System kast w Indiach, kilka faktów i ciekawostek

Kasty w Indiach, system kast, o co w tym wszystkim chodzi? Indyjski system kastowy, który dzieli Hindusów na różne grupy społeczne w zależności od ich pracy i urodzenia liczy sobie według naukowców ponad 3000 lat. W systemie Hindusi są podzieleni na cztery klasy w oparciu o zasadę „varna”, co dosłownie oznacza „kolor”: braminów (klasa kapłańska); Kshatriyas (klasa rządząca, administracyjna i wojownicza); Vaishyowie (klasa rzemieślników, handlarzy, rolników i kupców); i Shudras (pracownicy fizyczni). Są też ludzie spoza systemu, w tym plemiona i Dalici, znani wcześniej jako „niedotykalni”, chociaż termin ten budzi kontrowersję. Niedotykalni w Indiach zajmują się najczęściej najbardziej nieczystymi pracami takim jak ubój zwierząt, praca w kanalizacji, sprzątanie latryn, usuwanie zmarłych zwierząt, czy pochówek i kremacja zmarłych.   Pojęcie „jati” oznaczające „narodziny” również leży u podstaw systemu kastowego i powoduje jego rozróżnienie na tysiące trudnych do zdefiniowania podgrup

Who are Aghori Babas? Controversial and mysterious monks or maybe dreadful Neckrophiles?

Aghori Baba In India, one can come across countless different denominations and sects, as well as the associated with them monks called Sadhus or Babas, who usually play the role of holy men or gurus.                                    One of the most mysterious communities in India is Aghori Baba (in Hindi Aghori means h orrible, frightful, hateful: also vile, filthy, disgusting, loathsome  ) or members of a small sect (we speak of the number of several hundred followers) who belong to the ascetic tantric movement. They are associated with posthumous rituals and cremation. Most of Aghori Baba live in cremation sites and cemeteries. They can also be found in Varanasi, where smeared with human ashes and a human skull in their hand are sometimes noticed on the ghats in Varanasi or Pasupaniath in Nepal.                                                                                    Aghora's Faith Aghoris are worshipers of Shiva deity, mainly the avatar of Bhairawa -  the form of th

Aghori Baba- Kontrowersyjni mnisi czy Nekrofile ?

A ghori Baba  W Indiach możemy spotkać się z niezliczoną ilością różnych wyznań oraz sekt, a także związanych z nimi mnichami Sadhu czy Baba, którzy penią funckę świętych mężów czy guru.                                     Jedną z najbardziej tajemniczych społeczności w Indiach są właśnie Aghori Baba (w języku hindi Aghori znaczy nieczysty) czyli członkowie nielicznej sekty (mówi się o liczbie kilkuset wyznawców) należącej do ascytecznego kierunku  tantrycznego. Są oni związani z rytułałami pośmiertnymi i kremacją. Większość Aghori Baba zamieszkaje terny miejsc kremacji oraz cmentarzy. Można ich równie spotkać w Varanasi, gdzie  posypani ludzkimi prochami  z ludzką czaszkę w dłoni są czasem spotykani na ghatach w Varanasi lub Pasupaniath w Nepalu.                                                                                    Wiara Aghori Aghori są czcicielami bóstwa Śiwy,  głównie awatara Bhairawy czyli formy boga Śiwy związanego ze śmiercią   i jego kobiecym odpowiednikiem boginią