Przejdź do głównej zawartości

Czego nie robić w Indiach, rady dla podróżujących

 


Chociaż Indie to niesamowity kraj o bogatej kulturze, jest kilka rzeczy, których powinieneś unikać jeśli chcesz, aby Twoja podróż przebiegła bezproblemowo. 

Nie pij wody z kranu – nie jest ona bezpieczna do picia i może wywołać choroby i zatrucia
Nie jedz ulicznego jedzenia – istnieje duże ryzyko zachorowania na skutek spożywania niehigienicznej żywności
Nie wychodź nocą –  istnieją miejsca, do których obcokrajowcy nie powinni chodzić po zmroku
Nie korzystaj z transportu publicznego – często jest on przepełniony i może być niebezpieczny
Nie noś zbyt frywolnych ubrań – kobiety podróżując po Indiach powinny ubierać się skromnie
Nie okazuj braku szacunku dla indyjskiej kultury i zwyczajów – zawsze okazuj szacunek odwiedzając różne części Indii
Unikaj publicznego okazywania uczuć. Kultura Indii jest dość konserwatywna, dlatego najlepiej nie całować się ani nie przytulać w miejscach publicznych. 
Nie bądź zbyt krytyczny wobec Indii – to jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów na świecie
Nie zostawiaj swoich rzeczy bez opieki 
Unikaj podróżowania samotnie w odległe obszary i zawsze daj znać komuś dokąd się wybierasz
Zachowaj ostrożność przy przyjmowaniu jedzenia i napojów od nieznajomych, ponieważ mogą one zawierać narkotyki
Nie pij wody z kranu
W wodzie znajduje się wiele różnych zanieczyszczeń, takich jak bakterie, wirusy i pasożyty. Zanieczyszczenia te mogą powodować poważne choroby żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka i wymioty. Jeśli wybierasz się do Indii, pamiętaj, aby pić wyłącznie wodę butelkowaną lub wodę przegotowaną przez co najmniej dwie minuty.

Nie jedz ulicznego jedzenia, gdy jesteś w Indiach
Indie to kraina kontrastów, miejsce, w którym współczesny świat zderza się ze starożytnymi tradycjami. I chociaż w Indiach jest wiele rzeczy, które można pokochać jest też kilka rzeczy, o których odwiedzający powinni wiedzieć. Jedną z takich rzeczy jest jedzenie uliczne. Chociaż uliczne jedzenie w Indiach może wyglądać niesamowicie smakowicie jest również bardzo niehigieniczne i istnieje duże ryzyko zachorowania po jego spożyciu
Jedzenie ulicznego jedzenia to jedna z rzeczy, których nie należy robić w Indiach
Najlepszym sposobem na uniknięcie zachorowania w Indiach jest całkowite unikanie jedzenia ulicznego. Trzymaj się restauracji, w których możesz mieć pewność, że jedzenie jest bezpieczne do spożycia. A jeśli zdecydujesz się na jedzenie uliczne, pamiętaj, aby jeść wyłącznie od sprzedawców, którzy przygotowują jedzenie na Twoich oczach.
Nie wychodź nocą, gdy jesteś w Indiach
Jeśli podróżujesz do Indii ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z zagrożeń związanych z wychodzeniem nocą. Są części kraju, gdzie podróżowanie po zmroku po prostu nie jest bezpieczne. Wynika to z wielu czynników, w tym wysokiego wskaźnika przestępczości w niektórych obszarach oraz faktu, że wielu lokalnych funkcjonariuszy policji może nie mówić po angielsku. Ponadto w Indiach zdarzały się przypadki napaści na tle seksualnym, dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność jeśli zdecydujesz się wyjść wieczorem. Jeśli nie czujesz się komfortowo na myśl o wychodzeniu wieczorem w ciągu dnia możesz cieszyć się wieloma innymi zajęciami. Indie to piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania.


Staraj się unikać transportu publicznego w Indiach
Indie to kraj liczący ok. 1,5 miliarda mieszkańców, a liczba ludności stale rośnie w szybkim tempie. W rezultacie system transportu publicznego w kraju jest często przeciążony, co prowadzi do tłoków i opóźnień. Ponadto standardy bezpiecześtwa również mogą budzić obawy. Z tych powodów staraj się unikać korzystania z transportu publicznego w Indiach. 
Bezpieczne taxi w Indiach, wynajem samochodu z kierowcą w Indiach www.paylesstoursindia.pl

W Indiach nie noś zbyt frywolnych ubrań
Jedną z rzeczy, których nie wolno robić w Indiach, szczególnie w przypadku kobiet jest noszenie  ubrań, które "pokazują zbyt dużo". Podczas gdy zachodnie zasady ubioru stają się coraz bardziej swobodne kultura Indii pozostaje dość konserwatywna jeśli chodzi o kwestie ubioru. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej zachować ostrożność i unikać ubrań, które można uznać za zbyt frywolne. Należą do nich krótkie spódniczki, szorty, podkoszulki i topy z głębokim dekoltem. Ponadto unikaj noszenia obcisłych ubrań, które przylegają do krągłości. Zamiast tego wybierz luźne tkaniny, które nie są zbyt przezroczyste. Indie to kraj bardzo religijny, dlatego okaż szacunek mieszkańcom ubierając się skromnie i powstrzymując się od  zachowań, które mogłyby zostać odebrane jako obraźliwe. Przestrzegając tych prostych wskazówek zapewnisz sobie bezpieczną i przyjemną podróż do Indii. Więcej rad dla  kobiet podróżujących po Indiach w linku https://www.paylesstoursindiablog.com/2023/07/kobieta-w-podrozy-po-indiach-kilka-rad.htmlNie okazuj braku szacunku dla indyjskiej kultury i zwyczajów
Jedna rzecz, której nie powinieneś robić będąc w Indiach to brak szacunku dla indyjskiej kultury i zwyczajów. Indie to kraj o bogatej i różnorodnej kulturze, dlatego odwiedzając różne części kraju, należy okazywać jej szacunek. Brak szacunku do świątyń to coś, czego w Indiach należy unikać Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby okazać szacunek, np. ubierać się skromnie, unikać robienia zdjęć ludziom bez ich zgody i mówić cicho w miejscach publicznych. Okazując szacunek dla indyjskiej kultury sprawisz, że Twoja wizyta w Indiach stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Unikaj publicznego okazywania uczuć
Indie to kraina kontrastów, gdzie starożytne tradycje stykają się z nowoczesnością. W rezultacie podróżni mogą doświadczyć szerokiej gamy kultur i zwyczajów, od zgiełku Bombaju po spokój Himalajów. Jednak podróżując do Indii należy unikać pewnych rzeczy, aby szanować lokalne zwyczaje i nikogo nie urazić. Jedną z nich jest publiczne okazywanie uczuć. W Indiach całowanie lub przytulanie w miejscach publicznych jest uważane za wysoce niewłaściwe i w niektórych przypadkach może nawet prowadzić do aresztowania. 

Nie bądź zbyt krytyczny wobec Indii i ich tradycji
Nie da się ukryć, że Indie to kraj z mnóstwem problemów. Od biedy i zanieczyszczeń po system kast i nierówność płci – lista jest długa. Należy jednak pamiętać, że Indie to także jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów na świecie. Liczący ponad 1,5 miliarda ludzi, jest domem dla ludzi wszystkich religii, grup etnicznych i języków. To właśnie ta różnorodność czyni Indie tak wyjątkowe.


Nie zostawiaj swoich rzeczy bez opieki
Cenne przedmioty i ważne dokumenty nigdy nie powinny być pozostawiane na widoku lub bez opieki niezależnie od tego gdzie się znajdujesz. Jest to szczególnie ważne podczas podróży po Indiach, gdzie istnieje duże ryzyko kradzieży. Jeśli musisz zostawić swoje rzeczy bez nadzoru, upewnij się, że są ukryte i bezpiecznie zamknięte. Nigdy nie zostawiaj kosztowności ani ważnych dokumentów na widoku i unikaj pozostawiania w miejscach publicznych. Jeśli nosisz ze sobą cenne rzeczy, takie jak drogie telefony, aparaty fotograficzne i laptopy, trzymaj je zawsze blisko siebie i zwracaj uwagę na otoczenie. Nawet na krótkie wyjścia do drukarki lub toalety zabierz swoje rzeczy ze sobą lub poproś przyjaciela, aby miał je na oko. Stosując te środki ostrożności, możesz pomóc uchronić się przed staniem się ofiarą przestępstwa.

Unikaj podróżowania samotnie w odległe obszary
Jak już wielokrotnie mówiłem, Indie to niesamowity kraj z bogatą historią i kulturą. Jest wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia, ale są też takie, których należy unikać. Jedną z najważniejszych rzeczy, których należy unikać jest samotne podróżowanie po odległych obszarach, szczególnie jeśli jesteś kobietą. Zawsze najlepiej jest podróżować z kimś  i poinformować kogoś dokąd się wybierasz. Jeśli znajdziesz się na odludziu pamiętaj, aby zwracać uwagę na otoczenie i zachować ostrożność w stosunku do obcych. Indie to rozległy kraj i łatwo jest zatracić się w jego pięknie. Jednak przestrzegając tych prostych środków ostrożności możesz mieć pewność, że podróż do Indii będzie bezpieczna i przyjemna.

Nie przyjmuj jedzenia ani napojów od nieznajomych
Indusi to przyjacielscy ludzie. Jest jednak kilka rzeczy, na które odwiedzający powinni zachować ostrożność, a jedną z nich jest przyjmowanie jedzenia i napojów od nieznajomych. Zdarzały się przypadki, że jedzenie zawierało narkotyki lub inne środki odurzające.

Jeśli będziesz stosował się do powyższych wskazówek Twoja podróż do Indii  powinna być udana, bezpieczna i przebiegać bez większych problemów, oraz co najważniejsze w zdrowiu. Więcej rad dotyczących podróży po Indiach w linkach:

Rady dla podróżujących po Indiach

Indie - informacje przed wyjazdem 

Indie po raz pierwszy, propozycje tras

Jeśli jesteś zainteresowany wycieczką indywidualną lub grupową do Indii lub Neplau. Zajrzyj na naszą stronę: Wycieczki do Indii 'szyte na miarę' przez polsko - indyjskie biuro podróży  www.paylesstoursindia.pl


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

System kast w Indiach, kilka faktów i ciekawostek

Kasty w Indiach, system kast, o co w tym wszystkim chodzi? Indyjski system kastowy, który dzieli Hindusów na różne grupy społeczne w zależności od ich pracy i urodzenia liczy sobie według naukowców ponad 3000 lat. W systemie Hindusi są podzieleni na cztery klasy w oparciu o zasadę „varna”, co dosłownie oznacza „kolor”: braminów (klasa kapłańska); Kshatriyas (klasa rządząca, administracyjna i wojownicza); Vaishyowie (klasa rzemieślników, handlarzy, rolników i kupców); i Shudras (pracownicy fizyczni). Są też ludzie spoza systemu, w tym plemiona i Dalici, znani wcześniej jako „niedotykalni”, chociaż termin ten budzi kontrowersję. Niedotykalni w Indiach zajmują się najczęściej najbardziej nieczystymi pracami takim jak ubój zwierząt, praca w kanalizacji, sprzątanie latryn, usuwanie zmarłych zwierząt, czy pochówek i kremacja zmarłych.   Pojęcie „jati” oznaczające „narodziny” również leży u podstaw systemu kastowego i powoduje jego rozróżnienie na tysiące trudnych do zdefiniowania podgrup

Aghori Baba- Kontrowersyjni mnisi czy Nekrofile ?

A ghori Baba  W Indiach możemy spotkać się z niezliczoną ilością różnych wyznań oraz sekt, a także związanych z nimi mnichami Sadhu czy Baba, którzy penią funckę świętych mężów czy guru.                                     Jedną z najbardziej tajemniczych społeczności w Indiach są właśnie Aghori Baba (w języku hindi Aghori znaczy nieczysty) czyli członkowie nielicznej sekty (mówi się o liczbie kilkuset wyznawców) należącej do ascytecznego kierunku  tantrycznego. Są oni związani z rytułałami pośmiertnymi i kremacją. Większość Aghori Baba zamieszkaje terny miejsc kremacji oraz cmentarzy. Można ich równie spotkać w Varanasi, gdzie  posypani ludzkimi prochami  z ludzką czaszkę w dłoni są czasem spotykani na ghatach w Varanasi lub Pasupaniath w Nepalu.                                                                                    Wiara Aghori Aghori są czcicielami bóstwa Śiwy,  głównie awatara Bhairawy czyli formy boga Śiwy związanego ze śmiercią   i jego kobiecym odpowiednikiem boginią

10 najważniejszych miejsc w Varanasi, które powinieneś odwiedzić

10 najważniejszych miejsc w Varanasi, które powinieneś odwiedzić 1.Świątynia bogini Durgi nazywana świątynią małp Dedykowana bogini Durdze jest symbolem kobiecej boskości. Uważa się, że bóstwo obecne w tej świątyni zmaterializowało się z powietrza i nie zostało stworzone przez żadnego człowieka. Inną oznaką feminizmu  tej świątyni jest to, że została ona ufundowana przez kobietę - bengalską Maharani, która zgodnie z jej życzeniem została zbudowana w stylu architektury Nagara. Najciekawszym faktem dotyczącym tej świątyni jest być może fakt, że codziennie odwiedza ją kilka małp. W rzeczywistości jest tu tak wiele małp, że często nazywa się to miejsce „Świątynią Małp”.   2.Visvanth w Varanasi Znajduje się na terenie Uniwersytetu Hinduskiego Banaras i codziennie odwiedzają ją turyści. Rodzina Birla, która odniosła ogromny sukces jako grupa przedsiębiorców w Indiach, zleciła jego budowę, a miejscowi nazwali ją Świątynią Birla. Wspaniałą rzeczą w świątyni jest to, że nie jest to tylko jede